Свято весняного рівнодення в ботсаду ім. Гришка

Іде землею рідною осяйна весна-красна, сонечком та вітрами закосичена. І нам сонячно зустрічати свято весни, світле Рівнодення у одному із найкращих місць Києва — у Національному Ботанічному саду імені Гришка. Гості із різних куточків України приїхали сьогодні сюди з весняним настроєм, світлими серцями та чудовими зеленими подарунками — із Чернівців прибула до столиці 19-річна кедрова сосна, справжня красуня, а з Вінничини – саджанці кедрового стланика. У щасті і натхненні, із піснями та хороводами саджаємо наші деревцятка, бажаємо їм радувати усіх, і довгих років життя, адже вони живуть справді п’ятсот років, а деякі — тисячу і більше.
А на широкій галявині поблизу наших саджанців ми продожуємо свято — з веселими весняночками, іграми, забавами, подарунками, смачними пиріжками від кожної господині!


Завершилось весняне дійство чудовою екскурсією, яку провів Олександр Олексійович Рак, кандидат біологічних наук, науковий співробітник відділу флори Ботанічного саду. Ми мандруємо вздовж алеї їстівних каштанів, тисів, потрапляємо у плодові сади… А в якусь мить перед нами заясніла галявина пролісків! Ніжні очі неба…
Хочеться обіймати землю, небо, квіти, дякувати за сьогоднішній день, за спілкування з людьми, відкритими та світлими, як чисті прозорі джерельця. Дякую Тетяні Мадісон, голові Громадської організації “Кедри України” за організацію свята, дякую Олександру Баранському, кандидату біологічних наук, співробітнику відділу флори за допомогу в організації та участь у святі, дякую чудовим людям Сергію Бохонку та Святославу Святковському, які подарували нам саджанці! Дякую усім добрим людям, що приїхали передати часточку своєї любові рідному Ботанічному саду! На землі — бути добру!
Мій тато, Володимир Сінчук, зараз на Житомирщині, вони разом з мамою обожнюють садити дерева, я дуже щаслива, бо наша родова земля завжди квітує любов’ю. Зараз тато передає з житомирських просторів нам усім поетичний сувенір

Весни окраса – квіти і дерева,
Вони під сонця промені летять,
Бо вже пора настала березнева –
Нова спіраль безсмертного життя.

Ми саджанцями Київ прикрашаєм,
Будуємо натхнення кораблі,
І мрієм, щоб завжди зеленим раєм
Були в столиці легені Землі.

Олеся Сінчук  23.03.2019

 19-річний кедр в подарунок ботсаду

Разом із кедром приїхало і чиєсь гніздо:)

Маленькі саджанці кедрового стланика вже висаджені , хоча, можливо, їх не дуже видно за мульчею 

 

 

Поделитесь этой статьей со своими друзьями в соц.сетях