Щепити/не щепити

В останні роки інтерес до кедрів стрімко зростає, ці унікальні цілющі дерева знову займають своє почесне місце в садах мешканців багатьох країн, родових помістях, на дачах, територіях різних організацій, храмів, навчальних закладів, у міських парках та лісах. Вчені-селекціонери розглядають кедр як перспективний горіхоносний вид. І щоб отримати цінні кедрові горіхи якомога раніше ось уже понад шість десятиріч  здійснюються щеплення кедрів, проводяться спостереження та експерименти на наукових кедрових плантаціях щеплень. Мода прищеплювати сибірськи, корейські, європейські кедри на сосну звичайну через десятиліття показує наступну картину – кедр відмінно приживається і добре росте на сосні в перші кілька років. Проте сумісними виявляються у результаті трохи більше 10-15% щеплень. Інші поступово гинуть протягом 10-40 років. Наприклад, за даними вчених у Московській, Володимирській та Калузькій областях до теперішнього часу збереглися лише поодинокі щеплені кедри. Дослідження підтвердили недовговічність такої маніпуляції через різну інтенсивність радіальних приростів на прищепі та підщепі.

Крім того, вчені м. Красноярськ порівнювали якість пилку, взятого з щеплених кедрів на клоновій плантаціі щеплення лісового господарства і з природного деревостою. Аналізи показали, що пилок щеплених кедрів, його проростання (життєздатність) дуже низької якості і значно дрібніше, ніж у недоторканих наукою кедрів.

Настав час чинити розумно по відношенню до природи. У гонитві за нерозумним бажанням штучно прискорювати природні процеси, людина губить досконалий живий світ, робить його послабленим, хворим та низької якості. А разом із плодами цих ослаблених рослин, вживаючи їх, послаблює і своє здоров’я. Звідки з’являються такі бажання? Чому зникла довіра Всесвіту, природі, що в неї все відбувається вчасно, у свій час? Коли в сім’ї народжується дитина, хіба виникає у батьків бажання штучно прискорити час її зростання, статевого дозрівання, щоб швидше побачити своїх онуків?

Ці дані результати щеплень кедрів через десятиліття наочно показує гостру необхідність вводити у суспільстві нову культуру – культуру бажань. Де людина відстежуватиме і усвідомлюватиме кожен свій вчинок, додумуватиме і передбачатиме кінцевий результат своїх дій, дійсність визначатиме почуттями. З таким підходом до живого світу залишиться в далекому минулому штучне втручання, що завдає шкоди природі та людині. А сучасні спостереження та приголомшливі приклади з родових помість різних країн показують унікальну здатність кедра природньо обдаровувати своїх люблячих господарів першими врожаями кедрових горіхів у 10-20 річному віці! Без будь-яких щеплень! Тільки Любов та щира увага до досконалого живого створіння! Бути добру!

Тетяна Мадісон, спеціально для щорічного міжнародного календаря кедроводів.

На фото унікальні випадки природнього раннього цвітіння та плодоношення кедрів, надіслані з родових помість України 

P.S. Посилання на наукові роботи, що використовуються при написанні статті:

1.“Качество пыльцы кедра сибирского (Pinus sibirica (Pinaceae) на клоновой прививочной плантации в Западно-Саянском опытном лесном хозяйстве.” Савельев С.С., Третьякова И.Н. Ворошилова Е.В., Череповский Ю.А.

2. “Индивидуальная изменчивость радиального прироста привитых деревьев сосны кедровой сибирской на плантации учебно-опытного лесхоза СибГУ им. М. Ф. Решетнева” Мартынов В.С., Матвеева Р.Н., Буторова О.Ф

3. Прививки кедровых сосен как объект исследований” Кузнецова Г.В., Дарикова Ю.А., Ваганов Ю.В., Савва Е.А., Грачев А.М.

4 “Уроки истории лесной селекции” М.В. Рогозин

 

 

Поделитесь этой статьей со своими друзьями в соц.сетях

Залишити коментар