Як посадити кедр

Інструкція з висадки кедрів із закритою кореневою системою від ГО «Кедри України»

Саджанці кедрів, вирощені в контейнерах, можна висаджувати в землю в будь-яку пору року, поки земля дозволяє себе копати (коли зима).

Садити кедренята найкраще в захищене від спекотного сонця та вітру місце, в тінь інших дерев, чагарників, які будуть для них  перші роки за няньок.

Для висадки найкраще заготувати лісову землю. Або накопати землю під дорослою сосною та перемішати її з чорноземом. На дно ями покласти сосновий опад, засипати підготовлений ґрунт і посадити сам кедрик, намагаючись не порушувати цілісність грудки землі біля корінця. Добре пролити й щедро замульчувати хвойним опадом, листям або травою. Під мульчу ми також розкладаємо гриби, зокрема, маслюки, білі (що вступають у симбіоз з хвойними деревами) або можна пролити біопрепарати для розвитку мікоризи – найважливішого симбіозу грибів та коріння дерева.

Ямку з посадженим кедриком найкраще обгородити щільним високим парканом від сонця, вітру та сечі собак, які для молоденьких саджанців згубні. У перші роки в засушливі літні дні їм потрібний додатковий полив. Провідуйте їх частіше, діліться потаємним і не встигнете помітити як ваші вихованці зміцніють, підростуть і сторицею повертатимуть вам вкладені в них увагу й турботу. 🌳🌳🌳💚

P.S. Якщо саджанець у контейнері опинився у вас в холодну пору року або ж ви просто залишили його зимувати в опалюваному будинку або квартирі – він почне рости взимку в теплих умовах. У такому випадку висаджувати кедр на постійне місце можна буде лише наприкінці травня, коли пройдуть усі загрози нічних заморозків (можна орієнтуватися по висадці розсади помідорів та перців у відкритий ґрунт:)).

Із великою радістю чекатимемо на фотографії ваших висаджених та зростаючих кедрів. Хай скоріше відроджуються на українській землі ці могутні та цілющі дерева.

 

 

Поделитесь этой статьей со своими друзьями в соц.сетях