Пропозиція садочкам й школам від ГО “Кедри України”

ГО “Кедри України” запрошує всі охочі дитячі навчальні заклади країни взяти участь у Всеукраїнському проекті “Відродження кедрів в Україні”.

Згідно зі знахідками археологів, історичними записками мандрівників, легендами і вказівниками топонімів могутні цілющі кедри росли на території сучасної України всього кілька століть тому та були практично повністю вирубані. Острівці незайманих кедрачів зараз можна знайти тільки в Карпатськіх пралісах, крім того, поодинокі посадки кедрів також зустрічаються в різних містах і селах України.

Кедри – унікальні своєю потужною фітонцидною активністю: лише один гектар кедрового лісу здатен очистити від хвороботворних мікробів місто-мільйонник. Повітря під кедрами вдвічі стерильніше від норм, передбачених для операційних приміщень. Люди, що живуть в кедрових лісах, ніколи не хворіють на грип та інші респіраторні захворювання.

Ми – за те, щоб кедри знову зростали на території  всієї України, щоб завдяки ним повітря міст та сел ставало б цілющим, щоб діти дихали корисними кедровими ефірами, росли здоровими й завжди мали можливість поласувати найціннішими кедровими горішками, а території садочків, шкіл, університетів з часом перетворилися б у природні здравниці всього міста, насичуючи повітря своїх районів, регіонів цілющим повітрям.

Соціальний розплідник ГО “Кедри України” за підтримки зелених меценатів проекту четвертий рік поспіль дарує саджанці кедрів навчальним закладам. Кілька десятків садків, шкіл, університетів України вже посадили й вирощують на своїх територіях кедрові гаї.

Збираємо список охочих установ на 2020-2021 р. Запрошуємо приєднатися і вас.  Що для цього необхідно?

  1. Отримати згоду адміністрації навчального закладу на посадку й взяти на баланс установи для подальшого догляду, поливу та піклування за деревами.
  2. Зареєструватися на участь в програмі “Відродження кедрів в Україні”.
  3. Організувати посадку, підготувати для кожного кедра захисний паркан від сонця, вітру, сечі собак, можливого скошування або витоптування.
  4. Бути готовими двічи на рік надсилати фото\відео звіти про посадку та зростання посаджених кедрів на пошту ukrcedars@gmail.com.

Висаджені кедри будуть позначені на Кедровій мапі України .

А також запрошуємо всіх екоактивних і тих, що дбають про здорове майбутнє, приєднуватися до проекту в якості “зелених” меценатів. Проект можна підтримати своїм внеском (вартість одного саджанця 250 грн) на карту 4441 1144 2168 5999. У призначенні платежу вкажіть “Кедри в садки і школи”. Інформацію про всі посадки та меценатів проекту публікуємо на сайті

P.S. прийом заяв на 2021 р завершено.

Поделитесь этой статьей со своими друзьями в соц.сетях