Садок дитячий ботанічний

                    «27 жовтня 2018 р проект «KINDER GARDENS» відзначився дружньою спільною працею на подвір’ї дитячого садочка «Ластівка». Його вихованці разом із батьками та керівництвом, організаторами та приятелями проекту висадили рослини, завершивши реалізацію унікальної ініціативи перетворення подвір’я дошкільного виховного закладу на справжній ботанічний сад. Мені пощастило долучитися до цієї події та поспілкуватися з ії учасниками.

 

                    «Мета проекту  «KINDER GARDENS»   полягає в тому, щоби діти росли в тісному контакті з природою, могли щодня пізнавати ії, любили та захищали довкілля, плекали добро, були врівноважені, інтелектуально розвинені, активні та життєрадісні» — сказала Тетяна Мадісон, керівник громадської організаії «Кедри України».

 

Проект унікальний тим,що здійснюється завдяки підтримці «зелених» меценатів, які вкладають свої ресурси в здорове майбутнє дітей.

 

                         Ідею облаштування ботанічного саду для малечі підтримала платформа веганських ресторанів і кав’ярень «Веган Сіті», у яких люди 10% вартості замовленого меню перераховували на доброчинність. Коштами та саджанцями дерев, чагарників і квітів допомогли мешканці поселень родових маєтків Світанок, Долина Джерел, Весела Слобідка, розсадник «Кедрова роща».  Фаховий супровід надав Національний ботанічний сад імені М.М.Гришка. Підтримав проект і журнал «СонцеСад», подарувавши дітям ябуні, тюльпани та суттєву знижку на новорічне деревце. А компанія «Компола» провела спеціальний урок для малечі з переробки харчових відходів на корисний біогумус.

 

                         «Приємно, що батьки дуже активні. «Ластівка» — наш перший успіх, і ми прагнемо своєрідні зелені острівці в кожному населеному пункті,  кожному дитячому садочку та в кожній школі»- резюмувала керівник ГО «Кедри України».

 

                          «Ми тісно співпраюємо з батьками наших вихованців, небайдужими до розвитку закладу та збереження довкілля загалом. Сім’я Дерев’янків запропонувала ідею та познайомила нас із пані Тетяною з ГО «Кедри України», дуже світлою людиною», — поділилася спогадами Тетяна Семенюк — директор дитячого садочка «Ластівка».

 

                          Спочатку юні натуралісти висаджували кедри в склянки. Потім для них провели ранок » Збережи ялинку», на якому були Еко Дід Мороз і Еко-Снігуронька в зеленому одязі. Дітям вручили сто саджанців кедрів і блакитних ялинок з інструкціями, як за ними доглядати. Навесні ж кілька сімей принесло їх й висадило в садочку. Тепер на території «Ластівки» живе близько 200 нових  рослин, які ростуть разом із дітьми і тішать красивим цвітінням, запашним ароматом та смачними плодами.

 

                      Наіональний ботанічний сад імені М.М.Гришка був практичним консультантом проекту.

 

                      «Ми працюємо з молоддю, аби вона змалку зналася на рослинах, берегла та доглядала їх, була обізнана з тим, що можна використовувати для приготування чаю чи лікування або ж як спеції. Дуже приємно, що адміністрація виявляє зацікавленність, а з іншого боку — досить активними є батьки. Керівник дитячого садочка прагне різноманіття, тому й подбала про старанний догляд за рослинами. Тішить і те, що батьки долучилися до цієї  благородної справи. Я впевнена, що дитина, яка хоча б одне деревце у своєму житті посадить, ніколи не зламає рослину. Вона вклала душу в неї, а тому розуміє, що рослина — це жива природа. Є такі діточки, як розповідали мами, що приходять сюди, аби провідати свої рослини. Це наші послідовники, які не ламатимуть та не рубатимуть, а садитимуть. Щиро бажаю, аби цей садочок процвітав і став прикладом для інших», — сказала Марія Газнюк, провідний інженер відділу культурної фори, куратор пряно-ароматичних рослин Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка.

 

                   Олександр Дерев’янко,засновник організації «Долина Джерел», батько чотирьох дітей, вихованців садочку «Ластівка»: «Наш проект спрямований на те, аби прищепити людині любов до природи з дитинства. Якщо вона змалечку сприйматиме красиве, живе, природне, матиме вільний світогляд, то це тільки піде їй на користь».

 

                       Катерина Волкова, проект-менеджер платформи «Веган Сіті»: «Ми свого часу допомогали ресторанам сформувати клієнтське меню. Тепер партнери долучилися до благодійності. Клієнт не витрачав зайвих коштів: сфотографувався із чеком — і вже благодійник!».

 

                       Надія, матір трирічного Всеволода: «Мені подобається, дитині — також. Усі дуже задоволені».

 

Алла, матір двох дітей, дворічного Іллюші й однорічної Лізочки: «Членам нашої сім’ї (щоправда , тато сьогодні був відсутній), які всі разом посадили дерева, дуже сподобалося. Синочок сам копав ямку, носив водичку та притоптував.»

 

                        Ми всі — діти природи, в кожному з нас від народження живе еколог-садівник, але коли він проявиться, дуже залежить від виховання. Саме тому «Сонце-Сад радо підтримав соціальну ініціативу Тетяни Мадісон і ії команди, надав саджанці рослин, аби ми всі разом допомогли малечі пізнавати світ природи та робити перші важливі кроки назустріч їй. Ми вітаємо з першим успіхом усіх учасників проекту «KINDER GARDENS» і зичимо йому крокувати теренами України! Нехай у кожному садочку та в кожній школі розквітне свій ботанічний сад — сад добра та взаємної любові!

 

Автор тексту та фотографій — Олександр  Кривенко, спеціально для журналу «СонцеСад», №9-10, 2018

Поделитесь этой статьей со своими друзьями в соц.сетях
 • 6
 • 42
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  48
  Поделились